Робота з педагогами ДНЗ

Забезпечення ефективного правового виховання дітей значною мірою залежить від професійних якостей педагогічних працівників. Тому організація методичної роботи з педагогами у дошкільних навчальних закладах спрямована на формування практичних навичок захисту і збереження прав дитини у процесі педагогічної діяльності, застосування інноваційних технологій щодо розвитку у дітей почуття власної гідності та самосвідомості, формування знань про свої права та обов’язки.

Вивчення,  розробка та дослідження  правової освіти   педагогічним колективом та творчою групою дошкільного навчального закладу:

♦ Ознайомлення педагогів з основними нормативними документами:
"Конвенція про права дитини"; "Загальна декларація прав людини";
 Закон України "Про охорону дитинства";
 "Декларація прав дитини"
 "Конституція України", тощо.
♦ Формування  практичних навичків  захисту  прав  дитини  в  процесі педагогічної діяльності.
♦ Формування вміння просвітницької, діагностичної та корекційної роботи з дітьми та батьками.

Форми роботи з педагогами:

Педради, лекції, семінари,семінари-практикуми, юридичні консультації, зустрічі з працівниками правоохоронних органів, ділові ігри, анкетування,    розробка тестів,  складання конспектів занять, розваг,оформлення наочної агітації, виготовлення методичних посібників.

Надання початкових знань про права дитини, про норми поведінки, звички   щодо   їх   виконання   та   запровадження   правової   освіти   в навчально-виховний процес .